Nõuanded väärtuse säilitamiseks

Niiskus- ja soojustehniliste probleemide välistamine iQ-Thermi abil

iQ-Therm-sisesoojustuse paigaldamisel jääb küttesoojus peaaegu täielikult suletud eluruumi sisse ja väljub seinamaterjali kaudu ainult vähesel määral. Sealjuures säästetakse oluliselt küttekulusid. Erinevate ehitusfüüsikaliste omaduste kombineerimisega välistatakse iQ-Thermi kasutamisel niiskus- ja soojustehnilised probleemid kohe alguses.

Nõuanne 1: Pindade kujundamine

Lõplik pindade kujundamine peaks toimuma difusioonile avatud ja avatud kapilaaridega pinnakattematerjalidega või -süsteemidega. Nende hulka kuuluvad mineraalselt seotud värvkatted nagu iQ-Paint, iQ-Paint ST ja lubivärvi süsteem Historic (Color CL Historic) ning mineraalvärv OH. Difusiooni pidurdavad seinakattematerjalid nagu tapeedid või ka lateksvärvid mõjuvad iQ-Therm-süsteemi funktsionaalsusele seda tõkestavalt. Need vähendavad niikuse vahetust iQ-Thermi ja siseruumi vahel. Sellega tekib niiskuse akumuleerimise oht seinamaterjali see või peal. Pikaajalisi järgnevaid kahjustusi ei saa siis välistada.

Nõuanne 2: Mööbel

Mööbel ei tohiks puutuda otse vastu seina, et tagada seinamaterjali ja mööbli vaheline konvektsioon. 1,5 kuni 2 cm (ääreliistu paksus) kaugus on üldjuhul täielikult piisav.

Nõuanne 3: Raskuste kinnitamine

Keskmise suurusega raskuste nagu piltide, väiksemate seinalampide jne kinnitamiseks tuleks kasutada isolatsioonimaterjalidele ettenähtud tüübleid, nt universaaltüübleid 50. Lühikesed naelad, pikkusega kuni 2,5 cm, ei ole väiksemate raskuste kinnitamisel probleemiks. Suuremate raskuste (nt ülemiste köögikappide, trepipiirete jne) kinnitamiseks saab kasutada nt PU-kõvavahust lõigatavaid montaažisilindreid.

Soovitus 4: Tuulutamine

iQ-Therm-süsteem põhineb sellel, et niiskust, mis seotakse vastava kliimaerinevuse korral sees ja väljas või niiskuse reguleerimise raames ruumiõhu kõrge niiskusesisalduse korral, saab ka jälle ära anda. Seetõttu on vajalik vastav tuulutamine.

  • Köök/vannituba: Nendes ruumides võib lühiajaliselt tekkida väga palju niiskust, nt duši all, vannis käimisel, keetmisel ja ka keraamiliste plaatidega kaetud põrandate puhastamisel. Tuulutage need „niiskusetipud“ vahetult välja. Avage keetmise aja või pärast keetmist või pärast duši all käimist intensiivseks tuulutamiseks aken. Kui nendes ruumides ei ole aknaid, siis saab selle ülesande lahendada vajaliku ventilatsioonisüsteemiga.
  • Eluruumid: Siin saate tuulutada „nina“ järgi. Kui õhu kvaliteet on halb („lõhnab“), siis on soovitav kasutada tõmbetuulega õhutamist.
  • Kui elutoas on väga palju taimi või teisi niiskuse allikaid (akvaarium, toapurskkaev jne) peakseite õhuniiskust regulaarselt kontrollima, nt hügromeetriga (väärtused peaksid olema üldjuhul alla 60% suhtelist õhuniiskust).
  • Magamistoad: Kui te magate kaldavatud akendega, saab niiske hingeõhk koheselt väljuda. Kui aken jääb ööseks suletuks, peaksite pärast ülestõusmist tuulutama avatud akendega (tõmbetuulega õhutamine). Talvel piisab selleks 5 kuni 10 minutist, kevadel ja sügisel saab tuulutada kauem. Hügromeetri abil saate kindlaks teha, kas „suhteline niiskus“ on alla 60%. Kui väärtus on üle selle soovitava väärtuse, peaksite pikemalt või sagedamini tuulutama (nt täiendavalt õhtul).