Tööstuslikus tootmises kasutatakse pinna katmiseks sagedasti valtsimis- või pihustamismeetodit. Alates tööstuses kasutatavatest mahutiga püstolitest, automatiseeritud pihustusautomaatidest kuni äärmiselt komplekssete valtsiliiinideni on objektist sõltuvalt kasutatavad kõige erinevamad tehnoloogiad. Lakkimisprotsessid on reeglina protsessipõhised ja toimuvad ühiselt lakkimis- ja kuivatusrajatistega. Remmers Industrielacke toetab teid lakisüsteemi individuaalsel valimisel ja pakub lisaks sellele tugeval alusel põhinevaid kompetentse süsteemi planeerimisel.
Pihustusautomaat
Pihustusautomaati saab kasutada üksiklahendusena või täiendusena kohandatud eeltöötlus-, puhastus-, kuivatus- ja transpordiseadmetele täieliku lakkimisliinina. Pidevalt kõrge kvaliteedistandardi tagamiseks peab pihustades lakkimisel seadistama lakkimissüsteemis täpselt järgmised parameetrid: pumba sisendsurve, sisestusvedeldi ja viskoossus, materjali rõhk, pumba tüüp ja ülekanne, düüs/õhuklapp/seadistusnurk, pihusti surve, püstoli tüüp/arv/vahekaugus ja kiirus, süsteemi etteanne, samuti tellimuse kogus.
Pealekandmine valamise teel
Valamismasinaid kasutatakse vedelate ainete, eelkõige laki ja dispersiooni, pealekandmiseks suurepinnalistele materjalidele. Neid kasutatakse ka liimi ja liimainete, samuti lahustit sisaldavate ja lahustivabade lakisüsteemide jaoks. Peale selle sobivad need eriti hästi probleemsete keskkondade jaoks, millel on kõrge viskoossus ja suur pigmentide osakaal, ning vesilahuseid sisaldavate keskkondade ja kiirguse toimel kõvenevate süsteemide jaoks.
- Juttideta ja pragudeta valatud kiht tänu patenteeritud valamissüsteemile
- Väikseimad pealekantavad kogused ja tolerantsivaba valatud kiht
- Kiire puhastamine tänu moodulkoostudele
- Paindlikult kasutatav tänu valikulistele pumpadele ja täitesüsteemidele
Valtside abil pealekandmine
Valtside abil lakkimist kasutatakse ringlevate kattematerjalide ühepoolseks pealekandmiseks lamedatele toorikutele ülalt alates. Seejuures kantakse kattematerjal tooriku pealispinnale pöörleva kummivaltsi abil. Toorikut transporditakse aluskonstruktsioonil konveierlindi abil läbi valtsimasina. Lindi kiirus ja pealekandmisvaltside kiirus on seejuures samad (etteanne). Reguleeritava pilu abil pealekandmisvaltsi ja doseerimisvaltsi vahel saab seadistada soovitud pealekantava laki koguseid. Peale selle saab doseerimisvaltsi kiirust ja pöörlemissuunda (samas suunas, vastassuunas liikumine) eraldi reguleerida. Pealekantavaid koguseid saab selle abil veelgi täpsemalt reguleerida. Mitmekihiliste, värvitute või värviliste pindade saavutamiseks võib lakkimissüsteemis olla mitu lakkimisvaltsi. Lakkimissüsteemi juurde kuuluvad lisaks peitside ja lakkide (valtsi abil) pealekandmise masinatele ka vastavad kuivatus- ja kõvenemisseadised.
Eco-instituudi sertifitseerimine
Eco-instituut tegi meie mitmekordse kihina pealekantava UV-süsteemistruktuuriga parketile, mis koosneb vesialuselisest UV-kruntvärvist, UV-akrüülerikrundist, UV-SIS-krundist ning parketi YUV-akrüülkattelakist, ökoloogilise tootekontrolli ning see sai vastava sertifikaadi. Peeti kinni kõigist kontrollikriteeriumides määratud piirväärtustest. Seejuures on eelkõige olulised heidete ja koostisosade analüüsid.
Eredaim pakkumine: otse- ja digitrükistruktuurid
Otse- ja digitrükistruktuuride valdkonnas on meil uusimad tehnoloogiad ja tehnilised ekspertteadmised. Seejuures saab trükimasinad integreerida olemasolevatesse lameliinidesse. Lakivaltsi asemel läbimispotsessis kasutatav otsetrükimasin muudab tehnoloogilise võimsuse täiuslikuks.
Lisaks peaaegu lõpututele võimalustel digitrükivaldkonnas pakub ka otse trükkimine disainis ja individualiseerimises suurt kujundamise mänguruumi. Sel viisil saab ellu viia nii kõige erinevamaid dekoore kui ka täistoone. Tulemusena saavutame täiesti homogeensed ja katvad pinnad ka väikeste pealekantavate koguste juures – erinevalt pihustatavatest struktuuridest.