Kuivatusmeetodite valik ulatub klassikalisest (füüsikaline/keemiline) kuivatustehnikast kuni kiirguse toimel kõvenevate süsteemideni. Sõltuvalt lakkimisest peab kasutama vastavaid kuivatusviise. Remmers pakub äärmiselt tõhusaid lakitehnoloogiaid kõigile kasutusviisidele.
MOS-kuivatus
MOS-kuivatuse korral viiakse kattestruktuuri lainepikkusel 2,54 GHz kiirgusega energiat, mis stimuleerib spetsiaalselt veemolekule. Nii saavad veemolekulid kattekihist väljuda ja need saab seejärel düüskuivati abil kõrvaldada.
UV-kuivatus
Ultravioletse valguse abil kuivatamiseks on vaja spetsiaalselt UV-kõvenevaid fotoinitsiaatoreid sisaldavaid kattematerjale, seejuures kiiratakse pärast vesilahuseid sisaldavate toodete füüsikalist kuivatamist pinda UV-kiirgusega, mis kutsub esile keemilise reaktsiooni – katmisprotsessi. Klassikalised kõvenemise lambid on elavhõbeda- ja galliumiskiirgurid.
LEC-/LED-kuivatus
Tehnoloogiate Low energy curing/light emitting diode abil kuivatamise näol on tegu UV-kõvenemisega, kasutades vähem energiat. Seejuures kõvenevad UV-materjalid väiksema kiirgusvõimsuse juures ning energiakulusid saab oluliselt langetada.
ESH-kuivatus
ESH-kuivatuse näol on tegu kiirguskõveneva kuivatuse ja kõvenemise erivormiga (kasutades elektrostaatikat).
Kuivatuskanal
Pöördõhuga kuivati on sobiv näiteks riiulitega kärule, milles on pidev õhuvahetus ja tõusev temperatuurikõver u 25–30 °C alguses, 40–45 °C keskmises osas ja jahtumisosas 25–20 °C. Kuivatuskanalis oleva kaetud profiilpuidu vastavad sammu- või viivitusajad sõltuvad eelkõige pealekantud märja kihi paksusest.
IR-kuivatus
IR-kuivatuse korral kiiratakse värskelt kaetud pealispinda keskmise lainepikkusega infrapunakiirguritega, seejuures absorbeerib kattematerjalides olev vesi kiirguse, muundab selle soojuseks, mis seejärel aurustub Kombinatsioon infrapunakiirgusest ja pöördõhuga kuivatusest on eelistatav selleks, et tagada vastava kattematerjali tõhus läbikuivamine.
OIR-kuivatus
Selle kuivatusmeetodi korral kasutatakse infrapunakiirgureid, mille emissioonispekter on kohandatud sihipäraselt eralduvate lenduvate lakiosade absorbtsioonikõverale (sihipärane soojuse suunamine lakikihi sisemusse). Kõnealuse kuivatustehnika oluline eelis on see, et lakk kuivab seestpoolt väljapoole ühtlaselt, kiiresti ja õrnalt. Kiirgamise lõpus viiakse kõrvaldatakse lenduvad lakiosad düüskuivati abil.